РОЗДІЛ ІІІ. ТЕРИТОРІАЛЬНА ОСНОВА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ГРОМАДИ ТЕРНОПОЛЯ
Стаття 3.1. Територія міста
1. Місто Тернопіль має статус міста обласного підпорядкування і згідно територіального устрою України входить до Тернопільської області і є її обласним центром.
2. Територія міста – визначений законодавством України простір, у межах якого територіальна громада міста Тернополя безпосередньо або через Тернопільську міську раду та її виконавчі органи здійснює місцеве самоврядування.
3. Територію міста Тернопіль становлять земельні ділянки та водна поверхня, що належать йому згідно з чинним законодавством та були затверджені в територіальних межах та адміністративних кордонах міста на момент набуття чинності Конституцією України та законодавством про місцеве самоврядування.
4. Межа міста - зовнішня межа земель міста, що відокремлює їх від земель інших адміністративно-територіальних одиниць і фіксується у Генеральному плані міста, проектом планування і забудови міста, а також техніко-економічним обґрунтуванням розвитку міста.
5. Зміна меж міста здійснюється з ініціативи територіальної громади в особі Тернопільської міської ради у порядку, визначеному Конституцією України і чинним законодавством України.
6. Генеральний план, як офіційний документ, що фіксує межі міста, визначає принципи розвитку, планування, забудови й іншого використання території міста. Про хід реалізації Генерального плану відповідальний орган виконавчої влади Тернопільської міської ради звітує перед громадою не рідше одного разу на рік шляхом публікування в друкованому органі міської ради детального звіту.
7. Територіальна громада або уповноважені нею органи беруть участь (на договірній основі) в щорічному обговоренні та узгодженні переліку робіт, що мають бути проведені в поточному році в рамках виконання Генерального плану та плану соціально-економічного розвитку міста.
Стаття 3.2. Землі міста
1. Землі міста, як територіальна основа діяльності громади Тернополя, перебувають у віданні міської ради.
2. Територіальна громада міста та органи її самоврядування забезпечують дотримання прав фізичних та юридичних осіб, як власників або користувачів земель.
3. Використання земель міста здійснюється відповідно до Генерального плану міста, проектів планування та забудови міста і планів земельно-господарського устрою та визначається оптимальним поєднанням громадських та приватних інтересів, з дотриманням будівельних, землевпорядних, санітарних, природоохоронних норм і встановлених публічних сервітутів - безстрокового обмеження права власності чи права користування землею, що полягає у забезпеченні проїзду чи проходу до доріг загального користування, прокладанні та ремонті лінійних споруд, комунікацій тощо.
Стаття 3.3. Адміністративно-територіальний устрій міста
1. Місто Тернопіль немає внутрішнього поділу території міста на самостійні частини (райони).
2. Місто Тернопіль має в своєму складі масиви індивідуальної забудови та житлові райони багатоповерхової забудови без офіційно затверджених меж, а саме: житлові райони «Східний», «Сонячний», «Дружба»…., «Центр»; масиви індивідуальної забудови Кутківці, Пронятин.
Стаття 3.4.Приміська територія
1. Приміською територією Тернополя є територія, що прилягає до міської межі з її зовнішнього боку і складається із земель, що входять до прилеглих до меж міста сільських рад Тернопільського району.
2. Територіальна громада Тернополя та громади населених пунктів, що відносяться до приміської території, можуть спільно планувати розвиток територій в рамках існуючих планів соціально-економічного розвитку, зокрема, в частині вдосконалення транспортної, інженерної та соціальної інфраструктури, розбудови зони рекреаційно-відпочинкового характеру, інше.
2  Ігор  07.12.09 - 13:34:37
4. Усі громадяни України, що тимчасово проживають у місті Тернополі,... Тимчасово проживають,- це ті, що без тернопільської реєстрації? Якщо так, то це - незаконне формулювання. Реєстрація є добровільною. Ніхто не має права відмовити у наданні послуг, мотивуючи це відсутністю реєстрації, бо цим буде порушувати право громадянина україни ВІЛЬНО ПЕРЕСУВАТИСЯ територією власної держави. Геть кріпосне право! Я хочу отримувати, наприклад, медичну допомогу - незалежно від того, в якому місті своєї Батьківщини я в даний момент знаходжуся. Тому такого формулювання як "тимчасово проживають" бути не може! Є просто громадяни України, і все. Інакше ми в одному випадку вкажемо, що "громадяни, в тому числі - і ті , що тимчасово проживають...", в іншому - цього не вкажемо... , і в цьому іншому випадку - порушимо вище вказане Конституційне право. Тому я вважаю недоцільним взагалі створювати категорію громадян, які "тимчасово проживають..."
3  Ігор  07.12.09 - 15:28:15
Б. Орфографічні помилки: - дотримувати чистоти і порядку у місті, - дотримуватиСЯ чистоти і порядку у місті, - використовувати по цільовому призначенню комунальні фонди, бюджетні і позабюджетні кошти, майно міста, - використовувати ЗА цільовИМ призначеннЯМ комунальні фонди, бюджетні і позабюджетні кошти, майно міста, В. 7. Будь-які обмеження права членів міської громади на участь у самоврядуванні в залежності від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території, за мовними й іншими ознаками забороняється. Пропоную додати сюди ще й «…релігійних та інших переконань, статі, СЕКСУАЛЬНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ, етнічного і соціального походження…» Я вважаю, що замовчування даного питання на законодавчому рівні є просто злочинним. Забагато скоюється злочинів саме на грунті гомофонних переконань, а гомофобія – це є, насамперед, нетерпимість до «інших» вподобань, переконань, тощо. Таке світобачення є не християнським та не демократичним. (А ці дві характеристики суспільства декларуються, навіть на загальнодержавному рівні, як пріоритетні…) Тому годі ховатися від проблеми! ЇЇ треба вирішувати. Було би непогано, якби Тернопіль подав гарний приклад іншим містам України та вирішив цю проблему раз та назавжди. За різними підрахунками в Україні проживає людей з так званою «нетрадиційною сексуальною оріентацією» від 10 до 20%. В будь-якому випадку, - це значно більше, навіть, за «поріг проходу до Верховної Ради України». Саме тому інтереси даної групи громадян мали би бути враховані в законодавстві. Проте в Конституції України прописані подібні норми саме так, як пропонується вище прописати в даному статуті. Моя ж пропозиція – не суперечить Конституції України,- просто дещо розшифровує поняття «іншими ознаками», цим самим захищає права великої групи людей та виховує почуття толерантності в громади загалом. Г. Стаття 3.4. Уповноважений міської громади з прав людини (міський омбудсмен)… 9. Міським омбудсменом обирається громадянин України, який на день обрання має вік не менше 30 і не більше 60 років, вищу юридичну освіту, стаж практичної, наукової або педагогічної роботи за фахом не менше п’яти років, володіє державною мовою і протягом 10 років проживає на законних підставах у місті Тернополі. Що означає «проживає на законних підставах»? Якщо мається наувазі – наявність реєстрації (приписки), то, згідно Р І Ш Е Н Н Я КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ N 15-рп/2001, від 14 листопада 2001 року, Справа N 1-31/2001 приписка не може мати дозвільного характеру. «1. Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення підпункту 1 пункту 4 Положення про паспортну службу органів внутрішніх справ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 1994 року N 700 ( 700-94-п ), щодо прописки (виписки), згідно з яким паспортна служба органів внутрішніх справ застосовує як загальне правило дозвільний порядок вибору особою місця проживання.» Пропоную переформулювати дане положення слідуючим чином: 9. Міським омбудсменом обирається громадянин України, який на день обрання має вік не менше 30 і не більше 60 років, вищу юридичну освіту, стаж практичної, наукової або педагогічної роботи за фахом не менше п’яти років, володіє державною мовою і протягом 10 років є членом громади міста Тернополя. Членство в громаді омбудсмен може підтвердити наявністю житла в Тернополі або наявністю роботи в Тернополі. Таким чином не буде порушено право громадянина на вільне пересування територією України, право обирати та бути обраним (а омбудсмена ж – обирають…), і інші права, в залежності від наявності або відсутності приписки, і, в той же час буде прописано механізм визначення причетності кандидата на посаду омбудсмена до територіальної громади міста Тернополя. Ґ. Стаття 3.5. Уповноважений
4  Інна  08.12.09 - 22:29:09
Повністю згідна з тезою на рахунок приписки. Мені нещодавно відмовили в проходженні санітарного обстеження в поліклініці (я працюю на м'ясному цеху, треба проходити обстеження кожні пів року...), мотивуючи це тим, що я маю реєстрацію не Тернопільську. Мовляв :"Проходьте там, де прописані"... Так що мені тепер,- кидати роботу та їхати в Ужгород? А як же право на свободу пересування, безкоштовне лікування, не те, що - обстеження?!!! Не повинно НІДЕ бути і натяку на реєстрацію!!!
5  Ігор  09.12.09 - 11:26:33
Й. Стаття 3.2. Пріоритетність прав тернополян - отримання звання «Почесний громадянин Тернополя» та почесних відзнак міста Тернополя, що надаються членам міської громади або особам, що задовольняють вимогам, зазначеним у Положенні про Почесного громадянина міста Тернополя та Положеннях про почесні відзнаки міста Тернополя. А де є це Положення про Почесного громадянина міста Тернополя? На сайті міськради пошук нічого не видає… В http://www.google.com.ua/ пошук видає лише проект цього положення… Якщо там прописані якісь матеріальні пільги,- я за те, щоб всі пільги (не лише для Почесних…, а ї для ВСІХ громадян) були – в гривнях, а не в послугах. Ну хіба ж це нормально, коли ті бабусі щоразу запитують чи можна проїхати за посвідченням? А ті ж самі бабусі, які живуть в селі… хто їх буде безкоштовно возити селом, якщо там і транспорту (маршруток, трамваїв, тролейбусів) просто немає? Хіба ж це не є дискримінацією села? Я переконаний, що всі пільги мають бути переведені в готівку та виплачені разом з пенсією, зарплатою, стипендією… І хай вже та бабуся сама вирішує, чи їй сьогодні просто так прокататися на базар, чи, краще купити продукти в магазині біля дому і не створювати «пробок» в районі 6-го магазину… Бо ж таких бабусь, яким нема що робити, і вони лишень катаються містом – повно! Хай краще дивляться серіали, гуляють парками, скверами…. десь біля дому та готують пироги з сиром для дітей та онуків.
6  Ігор  11.12.09 - 16:09:18
Люди! Агов! А чому ТАКЕ МЛЯВЕ обговорення розділу про НАШІ права? АУ!!! Прокидайтеся!
Наступні коментарі: 1-67-1213-13
|